Boğa Burcu Özellikleri

Boğa Burcu Özellikleri

Boğa Burcu Genel Özellikleri

Boğa burcunun en temel ve belirgin özelliği azimli olmasıdır. Bir şeyi yapmak istiyorlarsa kimse onların önünde duramaz. Fazlasıyla inatçı, katı ve tutucudur. İnsanlar üzerinde otorite kurmaktan hoşlanır. Kararsızlık çeker ancak bir kez karar verdiğinde asla kararından geriye dönmez. Hedefine ulaşırken tıpkı kızgın bir Boğa gibidir. Engellerin üstesinden gelmekte ustadır. Hızına kimse yetişemez. Hayattan ne istediğini bilen ve sorumluluklarının farkında olan burçtur. Hedefe nasıl ulaşacağını pek kestiremez ancak en sonunda gerçekleştirir.

Boğa burcu kişilik olarak fazlasıyla güçlüdür ve onlar kadar güçlü olan çok az burç vardır. Onun kişisel gücüyle boy ölçüşmek neredeyse imkânsızdır. Genellikle duygularıyla hareket eder. Mantığı ikinci plandadır, hislerine güvenir ve fazlasıyla tutkuludur. Boğa burcu kendisini tatmin edecek, keyif verecek ve uğraştığına değecek şeylerle ilgilenir. Onun için hayat kısa sürelidir ve mutlaka her günün en iyi şekilde geçmesinden yanadır. Boğa burcu asla sabırsız değildir. Kimse onun aceleci davranışlar sergilediğini görmez. Zorluğa, sıkıntıya ve dertlere uzun süre dayanabilir. O, her türlü sorunun bir gün ortadan kalkacağına, üstesinden geleceğine emindir.

Boğa burcuna hırslı, tutucu ve pratik olması her konuda yardımcı olabilir. Onlar gelip geçici güzelliklerin peşinde değildir. Sahip olduğu her türlü güzelliğin ve rahatlığın kalıcı olmasından yanadır. Boğa burcu hayal kırıklığı yaşamaktan korkar. Aksi halde çok daha fazla tutucu ve kıskanç olabilir. Boğa burcu kolay kolay sinirlenmez. Onun damarına basılmadığı sürece hiçbir sıkıntı yoktur. Ancak damarına basıldığında işler tersine döner ve onu durdurmak neredeyse imkânsızdır. Yenilikten fazla hoşlanmayan Boğa burcunu bir konuda ikna etmek çok zordur. Kendi doğruları vardır ve çok nadir dışına çıkar.

Boğa burcu paylaşımcıdır. Sadece kendisini düşünen yapıda değildir. Onlar çok büyük şeylerle mutlu olmaz. Küçük ama gözlerine güzel gelen her şey onların mutlu olması için yeterlidir. Boğa burcu olumsuzluklardan uzakta yaşar. Sürekli olarak tartışma içerisine girmek, yıkıp geçmek onun işi değildir. Hayatın güzellikler sunduğunu düşünür ve her türlü sıkıntıyı ve olumsuz durumu göz ardı edebilir. İnsanlara karşı sıcak yaklaşımları vardır, vefalı ve fazlasıyla şefkatlidir.

Boğa burcu insanları fazla girişken değildir. Genellikle içlerine kapanık halleri vardır. Çok konuşmayı sevmez, az ama öz konuşur. Hayatlarındaki en önemli değer, sevdikleridir. Sevdiği insanlar için yapmayacakları, üstlenmeyecekleri zorluk yoktur. Dostları ve ailesi onlar için çok önemlidir. Kendisine yanlış yapan sevdiği bir kişiyi kolaylıkla affedebilir, asla kin tutmaz. Yalandan nefret eden Boğa burcu, her insanın dürüst olmasını ister. Boğa burcu alışkanlıkları ile yaşayan insanların burcudur. O, alışkanlıklarının dışına çıktığında sudan çıkmış balığa dönebilir.

Boğa burcu insanları aceleci olmadığı gibi fazlasıyla soğukkanlıdır. Hayatın, karşısına çıkarabileceği her türlü zorluğa karşı hazırlıklıdır. Sorunlar ve zorluklar onu pes ettiremez. Boğa burcu insanları ne kadar dirençli olsalar bile asla savaşçı değillerdir. Dışarıdan bakıldığında çok sıkıcı bir insan gibi görülebilirler ancak aslında kişilikleri çok renkli ve heyecan vericidir. Tüm burçlar arasında insanlarla en iyi şekilde geçinen ve onları mutlu eden başka bir burç yoktur. Sıcakkanlı, samimi ve içten davranışları vardır.

Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs'tür ve bu nedenle ulaştığı başarıyla asla övünmez. Sadece insanlardan saygı ve sevgi görmek ister. Hayatı altüst olan Boğa burcu, kendisini çok kısa sürede toparlayabilir. Sosyal hayatları çok aktif değildir. Hareketli gece hayatına uyum sağlamaları çok zordur. Boğa burcu sevgi verici olduğu gibi sevgiye çok fazla ihtiyaç duyan burçtur. Hayatının her alanında sevilmek ister. Kendisi, değer verdiği insanlara sonsuz sevgisini sunmaya hazırdır. Bu mükemmel, uyumlu ve samimi burcun en olumsuz özelliği belki de sabit fikirli olmasıdır. Düşündükleri nettir ve asla değiştirilemez.

İlginizi çekebilir : Günlük Burç
Boğa Burcu Özellikleri