Boğa Burcu Duyguları

Boğa Burcu Duyguları

Çok duygulu, hassas, kuşkucu ve kıskançtırlar. Ancak, duygularını gizlemekte de ustadırlar. Sadece çok sevdiklerine, güvendiklerine duygularını belirtirler.

Sevdikleri kimseye tam anlamıyla bağlanırlar. Onları hoş tutmaya çalışırlar, ama başkalarından da çok kıskanırlar. Başlangıçta belli etmemeye çalışarak sevdiklerinin hareketlerini kontrol ederler ve kısıtlamaya da kalkabilirler.

Çok ihtiraslıdırlar; aşkları içbir zaman platonik sayılamaz. Derin duygularla birlikte cinsellik de vardır. Önce görürler, beğenirler, ilgilenmeye başlarlar ve bir süre sonra da âşık olabilirler. Sevdikleri zaman dünyaları aydınlanıp, renklenir. Aynı zamanda seviliyorlarsa, çok mutlu olurlar. Ancak bu mutluluk, onların kuruntu ve kuşkularından kurtulmalarına yetmeyebilir. Sevdikleri kimsenin sık sık ağzını arayabilirler ve böylelikle de sevildiğinden emin olmak isterler. Ayrıca, ateşli duygularına da karşılık verilmesini isterler. Bu durum bazen sorun yaratabilir. Ama her bakımdan isteklerine cevap veren birini sevmişlerse çok mutlu olabilirler.

Evlerine bağlıdırlar. Bazen iyi bir eşten ziyade, iyi bir ana veya baba olurlar. Ancak, sevgilerini iyi ifade edemezler. Bazıları zevklerine aşın derecede düşkün olduğu için bundan zarar da görebilirler. Duyguları inanılmayacak kadar güçlü olabilir. Fakat zevkleri ağır basabilir, sevgi yeterli olmayabilir. Zevklerine aşırı derecede düşkün olanlar, sevdiklerinden vazgeçemezler, ayrılamazlar.

Burcunun olumlu etkileri altında olanlar; severler, sevilirler, bağlanırlar, sadık kalırlar; mutlu bir yuva kurarlar. Bu mutluluk ömür boyu sürebilir. Yuvalarında mutluysalar, iş hayatlarında da çok başarılı olurlar. Yaptıkları şeyler mükemmel sayılabilir. Hayatları düzenlidir, çevrelerinde sevilip, sayılırlar.

Burcunun olumsuz etkileri altında olanlar; zevklerine aşırı Burcunun olumsuz etkileri altında olanlar; zevklerine aşın düşkündürler. Yemek, içmek ve seks ön planda gelir. Fazla içki içebilirler, obur olabilirler. Kendilerini oyalamak için daima bir şeyler ararlar. Sekse daha çok önem verebilirler. Şans oyunlarına kapılabilirler. Konuşmaları da hoş karşılanmaz. Çünkü her konuda olduğu gibi sözlerinde de aşırılık vardır. Böyleleri, çevrelerinde pek sevilmezler.

İlginizi çekebilir : Günlük Burç
Boğa Burcu Duyguları